GEPARD FINANCE na Firmy.cz english slovensky česky

Článek

Jak zvýšit své šance na získání hypotéky?

Jak zvýšit své šance na získání hypotéky?Hypoteční trh pokračuje i v letošním roce ve své spanilé jízdě a objemy poskytnutých hypoték v prvních měsících roku trhají rekordy. Sen o vlastním bydlení může pokazit jen zamítnutí žádosti o hypoteční úvěr. Víte, jak můžete zvýšit své šance na získ

Ve dvou se to lépe táhne

Je výhodnější žádat o hypotéku v páru nebo jako jednotlivec? Jednoznačně v páru. Největší výhodou je v tomto případě bonita, kterou bance dokládáte dohromady. Kromě vyšší průchodnosti takového žádosti máte navíc jistotu, že v případě výpadku příjmu máte v záloze partnera, který může převzít na svá bedra splácení hypotéky po dobu, než se vám podaří své příjmy opět obnovit.

Hypotéka a zápis v registrech

Registry dlužníků jsou pro mnohé zbytečným strašákem. Ne každý totiž tuší, že v nich vaše jméno může figurovat, i když všechny své úvěry vždy splácíte řádně a včas. Zásadní je totiž skutečnost, zdali je záznam v registru pozitivní či negativní. Bankovní domy a ostatní poskytovatelé půjček na základě dat z registrů zpravidla posuzují bonitu potenciálních klientů.

Ukažte, že umíte splácet

Pozitivní zápis v registru dlužníků je informací o tom, že jste si půjčili a svůj dluh řádně splácíte, případně že jste dluh již splatili. Je to záznam o tom, že jste spolehlivý klient se zodpovědným přístupem ke svým závazkům.Klient bez historie v úvěrových registrech je pro banky často mnohem větším rizikem, než ověřený zákazník s dobrou splátkovou historií.

Zvolte delší splatnost

Hypotéka je dlouhodobým závazkem a není nic špatného na tom, že si někdo zvolí splatnost 30 let. Naopak je vždy výhodnější volit delší splatnost s nižší splátkou než co nejkratší dobu splácení za cenu příliš vysoké splátky. Částku, kterou byste jinak využili na splácení při kratší době splatnosti, lze spořit či investovat a v budoucnu zaplatit mimořádnou splátku hypotéky. Navíc pokud nebudou vaše příjmy pro banku dostatečné, bude prodloužení splatnosti hypotéky možným řešením, jak úvěr získat. 

Zrušte kontokorent a kreditní karty

Při posuzování žádosti bude banka nahlížet také na vaše pravidelné výdaje. Jedná se především o výdaje na běžné živobytí a další půjčky, kreditní karty, kontokorenty či leasingy. I přesto, že kreditní kartu či kontokorent nevyužíváte, bude banka v žádosti o hypotéku zohledňovat také úvěrový rámec těchto produktů. Své šance na získání hypotéky můžete navýšit jejich zrušením.

Hypotéka a hazard

I přesto, že banky přistupují k hazardním či sázkovým hrám různě, může hraní hazardních her žadatele o úvěr v očích banky poškodit. Některé banky prověřují a pečlivě kontrolují poslední tři výpisy, které při žádosti o hypotéku dokládáte. Pokud poskytovatel hypotéky zařadí žadatele o úvěr mezi rizikové klienty, může banka žádost zamítnout nebo nabídnout vyšší úrok. Mějte na paměti, že čím dřív přestanete hrát, tím více si zvýšíte šanci na získání hypotéky.

Hypotéka jen se zkušeným odborníkem

Pokud řešíte financování nemovitosti a potřebujete hypotéku, obraťte se na naše specialisty. Je to jednoduché. Zdarma si sjednejte schůzku s hypotečním makléřem a práci přenechejte nám. Ušetříte čas i peníze.

Autor: GEPARD FINANCE


Dále by Vás mohlo zajímat...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace